Par šo, tā saucamo,” kabeļu iesildīšanu” ir dažādi viedokļi, arī pilnīgi pretēji. Noliedzēji, parasti ar tehnisku izglītību, visbiežāk vienaldzīgi pret „audiofīlismu” kā tādu, bet kuriem patīk izteikt savu viedokli dažādos forumos un diskusijās. Pamatojoties uz savu izglītību, vispārzināmiem faktiem un savu darba pieredzi, viņi argumentē savu viedokli, pieprasot parādīt mērījumus uz, uz kura pamata, varētu izskaidrot šo fenomenu, kuram tā tic tie „jokainie audiofīli”. Elektroni plūst haotiski un katru ieslēgšanas reizi skrien savu ceļu, ja neverat nomērīt, pierādīt, ka tos var ievirzīt vismazākās pretestības virzienā, tad kabeļu iesildīšana ir blefs, tehniski neizglītotu cilvēku mānīšana utt.
It kā jau dzelžaina un neapstrīdama loģika.
Ir sastopams arī pretējs viedoklis, kurš balstīts uz tehniskās pieredzes un pielietojuma piemēriem. Kādā no forumiem lasīju viena elektronikas inženiera atbildi skeptiķiem. viņš savas, elektronisko iekārtu izstrādes, darbības laikā sastapies ar tādu parādību, kad ar shematiskajiem risinājumiem aparāta darbību vairs uzlabot nevar, tad dažādu vadu materiālu, konstrukciju piemeklēšana būtiski pavirza izstrādi. Runa bija par speciālas iekārtas izstrādi, lai no signāla ar ļoti augstu trokšņu līmeni varētu izdalīt vajadzīgo (piemēram, cilvēka balss) signālu. Te runa iet par vissmalkākajām skaņas niansēm. Augstās tehnoloģijas no militāras, zinātnes, medicīnas jomām nonāk arī līdz audio tehnikai. Piemēram, Nordost, kas, pamatā, ražo kabeļus ASV medicīnas rūpniecībai, NASA vajadzībām, saviem audio kabeļu izplatītājiem izvirza prasību piegādāt kabeļus lietotājiem tikai „uzsildītus’ uz šim nolūkam speciāli izstrādātas iekārtas.

Trešais populārākais viedoklis-ticu tam, ko dzirdu. Kas par to, ka nevar nomērīt šo skaņas atšķirību. Varbūt nemaz tādās aparatūras, kas to varētu izdarīt? Arī vīna ķīmisko analīzi var veikt, bet degustators nosaka gan gadu, gan kalna nogāzi, kur augušas vīndara vīnogas. Nez kāpēc vīna cienītāji nepašauba šo smalko nianšu pastāvēšanu un nozīmi vīna kvalitātē.
Beidzot man radās iespēja pašam pārliecināties, vai kabeļu sildīšana darbojas vai nē. Manās rokās nonāca ASV izstrādāta kabeļu sildīšanas ierīce. Nolēmu veikt nelielu testu. Vienā no Rīgas audio saloniem sarunāju šo pasākumu, kā arī dabūju sildīšanai vienu 0.5m stereo RCA vadu komplektu.
Pēc divām dienām, rīta pusē ierados pie atsaucīgajiem pārdevējiem, kuri jau bija saslēguši un pasildījuši testa sistēmu. Viņu izvēlētie aparāti bija loti pieklājīgi, bet ne no visdārgākā sortimenta gala- CD atskaņotājs- Arcam CD192, pastiprinātājs- Arcam A90, akustika- Spendor- S5e, akustikas kabeļi- Ecosse CS2.3.
Lineāro RCA kabeļu testa dalībnieki- Ecosse Conductor 0.5m- uzsildīts,
Ecosse Conductor 0.5m- no iepakojuma
XLO HTP 0.5m – uzsildīts
XINDAK AC02- uzsildīts
Ecosse Baton- no veikalā lietotā sortimenta
Uzreiz, skeptiķiem par prieku, teikšu tests nebija „aklais”, jo klausītāji bija profesionāli pārdevēji ar trenētu dzirdi un pilnīgi neieinteresēti vienā vai otrā rezultātā. Es, lai arī liels kabeļu entuziasts, biju noskaņots visai skeptiski. Klausījāmies vienu, pārdevēja izvēlētu, skaņdarbu. Sākām ar nesildīto Ecosse Conductor, turpinot ar divas dienas sildīto dvīņu brāli. Pirmais iespaids bija- skan cits disks- parādījās telpiskums, gaiss, papildus skaņas nianses ,solistes balss ieguva samtainumu. Kamēr tika pieslēgts nākamais testa dalībnieks, ienāca prātā doma, cik labi var skanēt Arcam ar Spendor! Nākamo dalībnieku XLO varēja klausīties nepilnu minūti, viss kļuva skaidrs diezgan nepārprotami- šādas klases sistēmai tas ir par prastu (ne velti tas ir no HT –mājas kinoteātra sērijas). Arī XINDAK ne ar ko īpašu nevarēja izcelties, lai arī bija manāmi muzikālāks par XLO. Pēdējais bija no Ecosse augstākas sērijas un, ja nebūtu dzirdēts lētākais, bet uzsildītais Conductor, tad Baton būtu neapstrīdams testa uzvarētājs. Testa noslēgumā vēlreiz pieslēdzām sildīto Conductor- viss nostājās savās vietās! Būtu interesanti cik šī starpība būtu naudas izteiksmē, ja būtu jāmaina sistēmas komponentes (CD vai pastiprinātājs). Tas gan ir daudz darbietilpīgāks uzdevums, un nez vai ir patērēta laika vērts. Jātic tam ko dzirdi.

Kopsavilkums.

HTP05 izgatavots atbilstoši XLO tradīcijām- kvalitatīva konstrukcija, elegants dizains. No skaņas viedokļa- ļoti precīzs, bet sauss, nedzīvs skanējums. Droši vien būtu labs kvalitatīvai mājas kinozālei, filmu skaņas precīzai novadīšanai no DVD atskaņotāja uz resīveri. Ecosse Baton- tiešām labs kabelis ar precīzu, neitrālu skanējumu, jūtama klase un OCC vara klātbūtne. Xindak un Ecosse Conductor (neiesildīts) dala godpilno trešo vietu. „Ķīnietis” godam pildīs savu uzdevumu sākuma līmeņa Hi Fi sistēmā, bet Conductor neiesildīts nez vai varētu saņemt „WHAT HI-FI 2000 Interconnect of the Year” balvu. „Iesildītais” Ecosse Conductor pārsteidza ar savu precīzo, dzidro un muzikālo skanējumu, negribējās pārtraukt klausīšanos, jo mūzika un skanējums aizrāva. Skanēja daudz „dārgāk” un droši var tikt pielietots arī dārgākos komplektos.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…