LIKTA gadskārtējā konference noslēgusies ar apņemšanos būtiski paaugstināt digitālo tehnoloģiju ieviešanu uzņēmējdarbībā, kā arī veicināt IKT nozares tālāku attīstību, paplašinot nozares uzņēmumu sniegto pakalpojumu spektru. Konferences galvenie partneri ir Lattelecom, Latvijas Mobilais Telefons un Microsoft Latvia.

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 17.gadskārtējā konference ir veltīta tēmai “Eiropa 2020 – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi”, un tās ietvaros eksperti izvērtēja informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares attīstības tendences, kā arī noteica svarīgākos uzdevumus nākotnei.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis konferences atklāšanā pateicās IKT nozarei par darbu, kā rezultātā Latvijā šobrīd ir 5.ātrākais internets pasaulē, 2.ātrākais internets Eiropā, Rīga pazīstama kā Wi-fi galvaspilsēta, skolās uzsākta datorikas apguve, kam ir izšķiroša loma nākotnes attīstībā. Valsts prezidents savā uzrunā aicināja neapstāties pie sasniegtā, norādot, ka Latvijai IKT jomā jābūt ne tikai līdzvērtīgai citām valstīm, bet jābūt pārākai par citām, jo tas pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos ir arī Latvijas drošības jautājums.

Plenārajā sesijā tika apspriesti galvenie izaicinājumi, ar kuriem IKT nozarei būs jāsaskaras, realizējot Eiropa 2020 uzstādītos mērķus.

“Šobrīd Latvijai lielākais nākotnes izaicinājums ir digitālo tehnoloģiju izmantošana biznesa nozarēs. Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI) 2015 liecina, ka Latvijā ir ļoti laba elektronisko sakaru infrastruktūra un interneta lietošana jau funkcionē kā stabils sabiedrības paradums. Tajā pašā laikā mums kā sabiedrībai vēl ir kur tiekties gan publisko e-pakalpojumu attīstības jomā, gan cilvēku izglītošanā e-prasmēs un speciālistu piesaistē IKT industrijai. Salīdzinoši ar citām ES valstīm, Latvija būtiski atpaliek digitālo tehnoloģiju izmantošanā uzņēmējdarbībā. LIKTA jau ir aktualizējusi digitālo tehnoloģiju izmantošanas jautājumu, un tas būs LIKTA dienas kārtībā arī nākotnē. Konferences laikā runājām par to, kā IKT risinājumu izmantošana uzņēmējiem ļauj apsteigt konkurentus. Tāpēc digitālo tehnoloģiju izmantošana biznesā ir ļoti būtiska, jo īpaši, runājot par Latvijas biznesa starptautisko konkurētspēju – gan Eiropas Savienības mērogā, gan pasaulē kopumā,” stāsta LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

“Mūsdienu tendences pieprasa uzņēmumiem īstenot 360 grādu attīstības stratēģiju – jāstrādā visos virzienos un jāattīsta jauni pakalpojumi, lai saglabātu konkurētspēju. Telekomunikāciju uzņēmumi visā pasaulē nākotnes izaugsmi redz inovatīvu digitālo ekosistēmu izveidē un meklē veidus, kā gūt papildu ienākumus no telekomunikāciju infrastruktūras. Tie veido kopuzņēmumus, apvienojas, veido izpētes un attīstības struktūrvienības. Lai ietu līdz šai attīstībai, šogad “Lattelecom” kļuva par pirmo telekomunikāciju operatoru Latvijā, kurš iegāja televīzijas satura biznesā, izveidojot trīs pastāvīgus TV kanālus – 360TV, STV un 360TV Dinamo. “Lattelecom” meklē arī citus jaunas attīstības ceļus, un Latvijā pirmais izveidojis iekšējo akseleratoru – esam atvērti sadarbībai, lai attīstu tehnoloģiju start-up ekosistēmu Latvijā,” skaidro “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

“Latvija ir labākā vieta pasaulē, kur būt mobilā tālruņa lietotājam. To mums ļāvuši sasniegt vairāki faktori. Tostarp, gudras investīcijas tīkla attīstībā, saprātīgas UMTS frekvenču izsoles un patiesa konkurence tirgū, kas veicinājusi inovatīvu pakalpojumu attīstību – vieni no pirmajiem Eiropā ieviesām bezlimita pakalpojumus gan balsij, gan internetam. Arī turpmāk būsim starp Eiropas līderiem, un jau tagad esam uzsākuši darbu pie 5G tīkla attīstības,” uzsver Juris Binde, LMT prezidents.

“Latvijas uzņēmumi biznesa attīstībā raugās vairāk uz īstermiņa ieguldījumiem un nesaskata to, ka ieguldījumi IT dod atdevi ilgtermiņā. Tie uzņēmumi, piemēram, “Latvijas Finieris” vai “SAF tehnika”, kas ir apzinājušies IT investīciju nozīmi, ir ieguvēji ilgtermiņā. Tas stiprina mūsu pārliecību, ka tehnoloģijas un to izmantošanas prasmes mums ir burtiski “jāuzsūc” jau no skolas sola – turklāt ne vien kā izklaides rīku, bet arī kā instrumentu informācijas meklēšanai, datu analīzei, lēmumu pieņemšanai, ātrai un precīzai saziņai. Programmēšana, interneta lapu, mobilo lietotņu veidošana – tās nav tikai tehniskas iemaņas, tas ir veids, kā iemācīties domāt un rīkoties tā, lai tehnoloģijas kļūst par pašsaprotamu instrumentu ātrākam, efektīvākam, kvalitatīvākam darbam. Papildus tam, ir jāveicina IT izmantošanas prasmju apguve uzņēmējdarbībā. Šī gada LIKTA konferences pieredzes stāsti apliecina, ka ieguvēji ir tie uzņēmumi, kas prot šādi domāt un strādāt,” stāsta “Microsoft Latvia” vadītājs Ēriks Eglītis.

2014.gadā IKT sektorā strādāja 5534 uzņēmumi, nozares apgrozījums 2014.gadā sastādīja 3064 miljonus. IKT sektora uzņēmumu nodrošinātais pievienotās vērtības īpatsvars IKP ir 3,8%. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) šī gada otrā ceturkšņa datiem, IKT nozare nodrošina 5,9% no visiem VID administrētajiem nodokļu maksājumiem.

LIKTA gadskārtējā konference tās dalībniekiem dod unikālu iespēju iegūt jaunāko informāciju par IKT inovāciju efektīvu izmantošanu biznesā un valsts pārvaldē; apgūt citu uzņēmumu un organizāciju pieredzi IKT risinājumu ieviešanā; satikties ar nozares vadošajiem spēlētājiem − partneriem un klientiem, valsts amatpersonām un IKT ekspertiem.

Konferences galvenie partneri ir Lattelecom, Latvijas Mobilais Telefons un Microsoft Latvia, partneris Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Galvenais informatīvais partneris – portāls Delfi.lv un partneri: ziņu aģentūra LETA, tehnoloģiju portāls Kursors.lv, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

LIKTA dibināta 1998. gadā, apvienojot nozares vadošos uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus – kopumā vairāk nekā 160 biedrus.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…