Jau gadiem tiek lēsts, ka Latvijas veiksmes stāsts slēpjas zināšanās un inovācijās – to skaidri apliecina mūsu valsts speciālistu radītie viedie produkti un risinājumi, kuriem piemīt nenoliedzams eksporta potenciāls, atzīst „Latvijas Mobilā Telefona” viceprezidents mārketinga un biznesa jautājums Ingmārs Pūķis. 
Lūk, trīs Latvijā tapuši izgudrojumi, kurus klātienē varēja apskatīt pagājušā vērienīgā foruma „LMT Smart Future” un tā laikā organizētās izstādes “Future Show Room” apmeklētāji.
„Latvijā netrūkst ne brīnišķīgu ideju, ne arī talantīgu speciālistu, kas spēj tās pārvērst reālos eksportējamos produktos. Foruma apmeklētāju lielā interese par “Future Show Room” redzamajiem risinājumiem parāda, ka šie izgudrojumi ir tā vērti, lai par tiem stāstītu vēl un vēl,” secina Pūķis.
Lieljaudas drons un dronebordings
http://straume.lmt.lv/lv/konferences/konferences/droneboarding/2292
Ja drons spēj pacelt līdz 100 kg svaru, tad tas var būt ļoti noderīgs cilvēku glābšanā, ugunsgrēku dzēšanā, mežu, lauku, tehnoloģisko iekārtu apsekošanā, kā arī ekstrēmajā sportā. Tieši šādu milzu dronu izstrādā Latvijas bezpilota lidaparātu ražotājs „Aerones”, kas jau tagad lepojas ar ierīci, kuras celtspēja ir 37 kg. Šāds drons mierīgi spēj pavilkt snovbordistu, jebkuru citu „dēļotāju”, kā arī pacelt piepildītu dzeramā ūdens tvertni.
“Aeorones” saskata, ka to radītie lidaparāti būs lietderīgi gan lauksaimniecībā, gan glābšanas darbos, gan ekstrēmajos sporta veidos!
Iespējams, tieši Latvijā ir dzimis jauns sporta veids – dronebordings https://www.youtube.com/watch?v=cj39lrKPUp4
Biometriskā plaukstu sistēma
http://straume.lmt.lv/lv/konferences/konferences/plaukstu-sensori/2293
Ikviena cilvēka plaukstas asinsvadu un rievu tīklojums ir unikāls, tieši tādēļ noderīgs personas autentifikācijai. Elektronikas un datorzinātņu institūtā izgudrota bimodāla iekārta, kas spēj pēc plaukstas atpazīt konkrētu cilvēku un pārbaudīt, vai ziņas par to ir iepriekš iekļautas datubāzē. Patlaban prototipi tiek izmēģināti gan kā durvju piekļuves kontroles sistēma pašā institūtā, testēti arī Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centrā un Latvijas Universitātes Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratorijā.
„Tā ir iespēja noteikt, ka pie durvīm patiešām stāv konkrētais cilvēks un nevis tikai viņa karte, pase vai vēl kaut kas cits,” atzīst Elektronikas un datorzinātņu institūta direktors Modris Greitāns.
Papildinātā realitāte – mazliet no Harija Potera maģijas
http://straume.lmt.lv/lv/konferences/konferences/overly/2399
Apskati kādu objektu ar viedierīces kameru un pēc mirkļa ieraugi digitālu attēlu, video, telpisku objektu – interesantu papildu informāciju vai reklāmu. Tieši šādas iespējas piedāvā uzņēmuma „Overly” izstrādātā mobilā lietotne, kas ļauj savienot vizuālo informāciju ar reālās pasaules priekšmetiem. Papildinātā realitāte atklājas, tiklīdz lietotne atpazīst kamerā redzamo objektu. Kā stāsta paši izstrādātāji, šī tehnoloģija mazliet iemieso Harija Potera maģiju – filmas fani, iespējams, atceras, ka šajā ekranizējumā tēli laikrakstos dzīvi kustējās.
Rīks var būt noderīgs ne tikai atraktīvas reklāmas veidošanai, bet arī arhitektūras, interjera, mākslas un tūrisma projektiem.
Pašreklāma par grāmatu „Deviņu vīru spēks” https://youtu.be/mtCPNWZ4zeo
Konferences runātāju prezentācijas, intervijas un diskusijas iespējams noskatīties „LMT Straumē”: http://straume.lmt.lv/lv/video-saraksts/smart-future.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…