Pirmdien, 12. decembrī, NASA pētnieks Džozefs Nats (Joseph Nath) sniedza prezentāciju ikgadējā Amerikas Ģeofizikas Savienības sanāksmē. Zinātnieks pastāstīja par pilnīgu tautiešu nesagatavotību gadījumam, ja Zeme sastaptos ar komētu vai asteroīdu.

Nats sāka ar to, ka komētas vai asteroīda sadursmei ar Zemi ir ļoti maza varbūtība, tomēr mums tam vajadzētu būt gataviem. Galu galā šis notikums pirms 50-60 miljoniem gadu noveda Zemi līdz katastrofai un dinozauru izzušanai.

Pētnieks norādīja, ka lielākā daļa komētu, kas faktiski var kaitēt planētai, lido tālu prom no Zemes, bet reizēm šie debess ķermeņi nonāk mūsu kaimiņu planētu redzeslokā. Piemēram, 1994. gadā komēta ietriecās Jupiterā, turpat 2009. gadā ietriecās mazāks objekts, bet 2014. gadā komēta ar nosaukumu McNaught lidoja bīstami tuvu Marsam. Turklāt to atklāja tikai 22 mēnešus pirms iespējamās sadursmes ar sarkano planētu. Nats atzīmē, ka Zemes iedzīvotāji šajā laika periodā nevarētu izdarīt pilnīgi neko, lai izglābtos.

Ja paskatās kosmosa kuģu sagatavošanas grafiku, tad ir nepieciešami 5 gadi, lai uzbūvētu uzticamu kuģi, kas spēs labi paveikt savu darbu. Šajā gadījuma mums būtu mazāk nekā 2 gadi,” atzīmē zinātnieks. “Gada laikā mēs varam sagatavot un palaist raķetes, kas dažos gadījumos spētu palīdzēt, taču diemžēl ne visos.”

Beigās Nats secināja, ka mūs spētu glābt tikai kolektorās raķetes un kosmosa kuģu novērotāji, kuru izstrādi nepieciešams sākt jau šodien.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…