IT sistēmu programmatūru uzlabojumi ļauj ātri atklāt apdrošināšanas krāpšanas gadījumus, kad atlīdzības pieteikumam cilvēki ir pievienojuši viltotus čekus par medicīnas pakalpojumiem. Apdrošināšanas sabiedrība If Apdrošināšana pēdējo mēnešu laikā ir atklājusi vairākus šādus krāpšanas gadījumus.
Lai klienti, kas apdrošinājuši veselību, pēc iespējas ātrāk atgūtu par medicīnas pakalpojumiem iztērētos līdzekļus, If Apdrošināšana tos piedāvā iesniegt attālināti – nofotografēt čeku ar tālruņa kameru (vai ieskenēt) un kopā ar pieteikumu nosūtīt pa internetu. Diemžēl mēdz būt gadījumi, kad cilvēki, kam ir veselības apdrošināšanas polise, mēģina viltot par medicīnas pakalpojumiem saņemtos čekus, lai atgūtu lielāku summu, nekā paredzēts polisē.

Nesen If Apdrošināšanā tika atklāts krāpšanas gadījums, kad klients, elektroniski iesniedzot atlīdzības pieteikumu par saņemtajiem zobārstniecības pakalpojumiem, bija viltojis divus čekus. Atklāt viltojumus bija iespējams tāpēc, ka pēdējā laikā ir īpaši attīstījusies datu analītikas un mākslīgā intelekta joma, kas If Apdrošināšanai ļauj izmantot risinājumus dažādu tādu krāpniecisku gadījumu novēršanai, par kuriem agrāk bija pat grūti iedomāties. Par notikušo likumpārkāpumu ir ierosināta krimināllieta.
“Diemžēl cilvēki neapzinās, ka mēģinājums viltot čekus ir noziegums, par ko soda Krimināllikumā noteiktajā kārtībā, tostarp var tikt piemērots cietumsods. Jebkura šāda sodāmība ietekmē biogrāfiju un vēlāk var būt par iemeslu ilglaicīgiem ierobežojumiem profesionālajā darbībā. Esam pieredzējuši, cik šādās reizēs vīlušies un pat šokēti ir darba devēji, kas, rūpējoties par darbinieku kopējo labklājību, ir iegādājušies veselības apdrošināšanas polises. Jāņem vērā, ka viena darbinieka krāpniecisko darbību dēļ palielinās kopējās izmaksas un līdz ar to – arī kopējā apdrošināšanas polišu cena. Ja tiek izkrāpta apdrošināšanas atlīdzība, tad šādi neparedzēti izdevumi apdrošināšanas sabiedrības rezervēs nav ierēķināti un tāpēc polišu cenas palielinās, ne tikai uz apdrošinātā cilvēka kolēģu, bet arī citu godīgo klientu rēķina. Cilvēkiem, pirms mēģināt apkrāpt apdrošināšanas sabiedrību iesakām padomāt, vai ir vērts riskēt ar savu reputāciju un iespējamu cietumsodu, lai iedzīvotos uz citu rēķina,” norāda If Apdrošināšanas galvenā juriste Maija Opmane – Vēbere.

 

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…