Pulcējot teju 300 konferences dalībnieku no 12 pasaules valstīm, noslēgusies Baltijā vadošā programmatūras testēšanas konference “TAPOST 2017”. Šogad konferences tēma bija “Testēšana darbības laikā” (“Testing on the go”).

Šī konference ir vienīgā oficiālā Starptautiskās Programmatūras testēšanas kvalifikācijas padomes (ISTQB) konference Baltijas valstīs, kas norisinājās kopumā divas dienas. Pirmajā dienā apmeklētāji varēja gūt praktisku pieredzi testēšanā. Mācību darbnīcas bija veltītas testēšanas projektējuma uzlabošanai un praktiskiem padomiem automātisko testu izveidei.

Žoels Oliveira (Joel Oliveira) darbnīcās iepazīstināja ar programmatūras testēšanas optimizāciju jeb kā testēšanu padarīt efektīvāku nepalielinot izmaksas. Savukārt Dmitrijs Buzdins plašāk prezentēja “JUnit” un “Allure”, kas ir populārākie testēšanas rīki atvērtajā kodā. Viens no galvenajiem šo sistēmu ieguvumiem ir modularitāte jeb sistēmas vai programmas organizētība pa moduļiem un paplašināmā arhitektūra, kā arī atbalsts uzlabotiem testa automatizācijas modeļiem, piemēram, dinamiskiem testiem.

“Varam būt gandarīti, ka šāda konference Rīgā norisinājās jau 18. reizi, pulcējot augsta līmeņa programmatūras testēšanas ekspertus no Latvijas un citām valstīm. Latvijā arvien vairāk pieaug nepieciešamība pēc informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares speciālistiem, tostarp arī programmatūras testēšanas speciālistiem – aptuveni trešdaļa no IKT projektos iesaistītajiem cilvēkiem ir tieši testētāji,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Savukārt otrajā dienā norisinājās konference, kur ar prezentācijām uzstājās 18 augsta līmeņa eksperti no Latvijas, Izraēlas, Polijas, Nīderlandes, Krievijas, Indijas, Somijas, Portugāles un Serbijas. Konferences atklāšanas sesijā Alons Linecki (Alon Linetzki) iepazīstināja ar lietu interneta (internet of things) testēšanas izaicinājumiem.

Emilio Soresi prezentācijā iepazīstināja ar vairākiem būtiskiem aspektiem, kas ietekmē iepirkšanos internetā. Ja 2007. gadā internetu lietoja 1,35 miljardi pasaules iedzīvotāju, tad 2017. gadā šis skaitlis sasniedzis jau 3,58 miljardus lietotāju, turklāt vairāk nekā puse internetu izmanto mobilās ierīcēs. Savukārt viens no pieciem pasaules iedzīvotājiem pēdējo 30 dienu laikā ir iepircies internetā. Viens no lielākajiem izaicinājumiem ir testēšana starptautiskā vidē jeb tas, cik efektīvi var testēt programmatūru, ņemot vērā atšķirīgas valodas un dažādus reģionālos uzstādījumus.

Eksperti konferencē uzsvēra arī mobilo lietotņu drošības riskus, izceļot to “ievainojamību”.  “Trustwave Global Security” 2017. gada ziņojums liecina, ka 99,7% testēto lietotņu uzrādīja vismaz vienu ievainojamības risku, 10% konstatēto gadījumu definēti ar augsta riska pakāpi, bet vairāk nekā divas trešdaļas pārkāpumu bija saistīti ar maksājumu karšu datiem.

Konferenci organizēja LIKTA, Latvijas IT klasteris sadarbībā ar ISTQB. “TAPOST 2017” partneri – “Accenture Latvia”, “Evolution Latvia” un “Tieto Latvia”. Informatīvi atbalsta “CV Online” un “Like IT”.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…