Jau otro gadu 12. septembrī ar plašu pasākumu programmu Rīgā atzīmēs Startup dienu, lai akcentētu startup jeb jaunuzņēmumu pienesumu Latvijas inovāciju attīstībai un ekonomikai. Dienas ietvaros notiks meistarklases, Jaunuzņēmumu kopienas forums, startupzīmolu TOP10 prezentācijas, Startup dienas ballīte u.c. aktivitātes.
“Latvija ir pirmā valsts pasaulē, kurā vēlamies 12. septembri oficiāli atzīt par Startup dienu. Rosinām Latviju parādīt kā startup uzņēmumiem draudzīgu, tehnoloģiski attīstītu, digitāli gudru un atvērtu valsti, tāpēc aicinām visus tehnoloģiju inovāciju entuziastus aktīvi iesaistīties,” rosina Digital Freedom Festival līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa. Viņa norāda, ka šobrīd Latvijā reģistrēti vairāk nekā 300 jaunuzņēmumu, kas pagājušā gadā vien piesaistīja 62 miljonus eiro investīciju. “Startup diena būs starta šāviens arī Digital Freedom Festival, kad uzsāksim aktīvas diskusijas par tehnoloģiju ietekmi uz valstu, sabiedrību un mūsu katra nākotni.”
Startup dienas rītā plkst. 9:00 LU Biznesa inkubatorā notiks “Biznesa brokastis”, kurā būs iespējams uzklausīt startup pieredzes un iedvesmas stāstus.
Sadarbībā ar uzņēmumu Accenture plkst. 10:00 sāksies Startup zīmolu TOP10 prezentācijas, kurā vērtēs uzņēmumu ieviesto inovāciju ietekmi, uzņēmuma izaugsmi un redzamību. Pasākumu būs iespējams vērot tiešraidē LMT Straume.
Sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Latvijas startup uzņēmumu asociāciju Startin.lv plkst. 13:00 VEF kvartālā notiks jau otrais “Jaunuzņēmumu kopienas forums”, lai veicinātu dialogu starp jaunuzņēmumiem un publiskā, privātā, akadēmiskā sektora pārstāvjiem un nevalstiskajām organizācijām. Foruma galvenā tēma – jaunuzņēmumu sadarbība ar lielajiem uzņēmumiem un valsti. Tajā būs iespējā uzklausīt veiksmes stāstus, diskutēt ar dažādu nozaru pārstāvjiem un uzzināt par potenciālu, kas slēpjas sadarbībā ar jaunuzņēmumiem.
Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Aļona Beļinska: “Startup dienas atzīmēšana ir svarīga kopienai. Tā palīdz izglītot sabiedrību un pievērst plašākas auditorijas uzmanību jaunuzņēmumiem – informēt un motivēt jauniešus domāt par karjeras iespējām jaunuzņēmumu ekosistēmā, dibināt savu uzņēmumu, meklēt prakses vietas vai pilnas slodzes darbu jaunuzņēmumos vai nevalstiskās organizācijās, kuras aktīvi iesaistās procesos. Tāpat, jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstībai ir svarīgi dibināt attiecības arī ar valsts iestādēm un privātiem uzņēmumiem.”
Sadarbībā ar Digital Freedom Festival partneriem Startup dienas ietvaros kultūras telpā AUTENTIKA no plkst.14:00 notiks atvērtās meistarklases, kurās ikviens interesents varēs uzzināt, kā ideju pasniegt plašākai auditorijai un to īstenot veiksmīgā biznesā, kā palielināt savu spēju robežas u.c. Sadarbībā ar Latvijā dibināto fintech jaunuzņēmumu – globālo savstarpējo aizdevumu platformu Mintos – notiks diskusija par to, kā vadīt globālu startup uzņēmumu.
Mintos valdes priekšsēdētājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte: “Startup uzņēmumi ir mūsdienu ekonomikas dzinējspēks, īpaši, ja tā balstīta uz pakalpojumu sniegšanu, kā tas ir Latvijā. Pievienoto vērtību rada uz zināšanām balstītu produktu un tehnoloģiju attīstīšana, un būtiski, ka startup bizness parasti ir vērsts uz eksportu – nauda tiek pelnīta ārvalstīs, bet nodokļi maksāti mītnes zemē. Startup dienā iesaistāmies, lai palīdzētu veidot sabiedrības izpratni par šāda veida biznesu un dalītos ar savām zināšanām.”
Savukārt festivāla noslēgumā no plkst. 18:00 līdz pusnaktij kultūras telpā “AUTENTIKA” (Bruņinieku ielā 2) norisināsies Startup dienas ballīte, kuras ietvaros notiks Fuck-up Nigts Riga Startup edition, lai brīvā atmosfērā uzklausītu stāstus par startup uzņēmēju biznesa neveiksmēm un kopā mācītos no pieļautajām kļūdām. Savukārt Open Mic pitches uz skatuves savu biznesa ideju varēs noreklamēt ikviens interesents. Pasākumā darbosies Street Food tirgus, un par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Toms Grēviņš.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols: “Šis ir ļoti labs laiks startup uzņēmumiem, jo tiem pieejams vēl nebijis valsts atbalsts. Ir iespēja doties uz Silīcija ieleju (ASV) un izmantot LIAA kopstrādes darbavietu, veidot kontaktus un sadarbību. Tepat Latvijā 100 startupuzņēmumi valsts simtgadei par godu saņems finansējumu līdz 3800 EUR ārvalstu konferenču un izstāžu apmeklēšanai. Reģionu inkubatori, mentori un LIAA 25 gadu pieredze ir ikviena startup rīcībā!”