Laikos pirms dzima doma par IBM kolekciju, veiksmīgā kārtā pie manis nonāca Ketnera IBM Personal Coputer 330, tobrīd tā lielākā vērtība bija – komplektācija ar Walket shēmu zīmējamo ploteri, un šī datora gandrīz vienīgais uzdevums bijis – zīmēt shēmas un vadīt ploteri. Laikos kad tas nonāca pie manis – opis sūdzējās par bios’a kapsulas nāvi.
Tā nu pirms kādas nedeļas beidzot saņēmos un sāku šo vēstures liecību tīrīt un likās, ka pietiks ar tīrību un kapsulas nomaiņu lai šo aparātu dabūtu dziesmā. Tomēr pasākums nesa lielākus piedzīvojumus – pec tīrīšanas un kapsulas nomaiņas, kompis vairs nelamājās par kapsulu, bet franciski kaut ko stāstija par nespēju iekopēt bios’a saturu… un ar to arī iesaldējās. Kāds laiks pagāja mēģinot saprast ko tas francūzis no manis grib, sāka jau likties, ka kaut kas būs no vecuma tam opītim noģībis. Taču izraustot ramus, ar vēlmi tos notīrīt – pēkšņi pazuda jebkādas problēmas un Windows 98 ielādējās pilnīgi normāli.
Nākošais bubulis skapī bija – ploteris, pa cik tā darbību biju tikai sen atpakaļ redzējis no malas, tad man īsti nebija saprašanas – ko/kā tam vajag lai tas strādātu un kaut ko arī uzkrāsotu. Taču tad plotera piederumu kastītē atradu pildspalvu kas bija notīta ar biezu izolenes slāni…. nekāda inženierijas brīnuma protams nebija, bet kaut kas jau sanāca.
Par ploteri ko rādīt/stāstīt varēšu tikai kad uzzināšu – ko/kā tam jāpilda tajās galvās un kā tas regulējams, šobrīd no tā tikai bildes ieskatam.
Resume – aparāts bija tikai ar gadiem apklājies ar dabīgo kultūrslāni, bet citādi viss strādā labi, arī vizuāli samērā labi saglabājies.
Katrā ziņā – visu cieņu V.Ketneram, par šāda instrumenta izstrādi jau tajos tālajos gados.
Šis aparāts noteikti ir pelnijis nopietnāku apskatu un varbūt pat kādu video, bet priekš tā vajag kādu vecbiedru kas spētu pastāstīt/parādīt par šo aparātu vairāk.
Plotera galvas izskatās šādas – šī pieļauju krāsoja sarkanus celiņus uz shēmu platēm.