No 17. līdz 21. augustam 40 pedagogi no visas Latvijas klātienē apgūs vienu no populārākajām IKT nozares darba metodoloģijām – dizaina domāšanu, kas vienlaikus ir arī viena no Tehnoloģiju jomas satura komponentēm vidusskolā. Lai metodi varētu apgūt arī skolotāji, kuri nepiedalās mācībās, kā arī ikviens interesents, IT Izglītības fonds sadarbībā ar LMT un partneriem izveidojis mājas lapu https://www.startdesign.lv. Tajā bez maksas iespējams pašmācības ceļā apgūt dizaina domāšanu dažādu problēmu risināšanā, kā arī pieejami mācību priekšmeta Dizains un tehnoloģijas metodiskie materiāli.

Līdztekus jau zināmajām mācību jomām no 2020. gada skolās pakāpeniski būs jāmācās jauna – Tehnoloģiju mācību joma, kurā ietilpst tādi priekšmeti kā datorika, dizains un tehnoloģijas, programmēšana, robotika, digitālais dizains. Lai atbalstītu šīs jomas pedagogus, IT izglītības fonds sadarbībā ar LMT ir izstrādājis metodiskos mācību materiālus priekšmeta “Dizains un tehnoloģijas” pedagogu kvalifikācijas celšanai.

“Lai izglītībā notiktu pārmaiņas, ir nepieciešama cieša sadarbība starp izglītības procesa organizētājiem un industriju. Tikai tā jauniešiem varēsim nodrošināt zināšanas un iemaņas, kas būs nepieciešamas nākotnes darbiem. Šis pavasaris spilgti parādīja, cik svarīga ir māka pielietot mūsdienu tehnoloģijas ikdienā. Tāpat arī skolā ir jāapgūst prasmes ātri reaģēt un rast risinājumus reāliem izaicinājumiem, spēja darboties individuāli un komandās un nozīmīgs ir radošums jaunu ideju attīstībā un sabiedrībai noderīgu risinājumu radīšanā. Tāpēc LMT ir iesaistījies mācību priekšmeta “Dizains un Tehnoloģijas” metodisko materiālu izveidē un pedagogu apmācībā,” skaidro LMT prezidents, prof. Juris Binde.

17. augustā 40 pedagogi no visas Latvijas uzsāk mācības dizaina domāšanā, kas sniegs atbalstu Tehnoloģiju jomas mācību priekšmetu mācīšanā. Piecu dienu mācībās pedagogiem būs iespēja apgūt gan teorētiskos, gan praktiskos aspektus dizaina domāšanā dizaineres Jeļenas Solovjovas vadībā. Digitālajā produktu dizainā dalīsies lietotāju pieredzes pētniece Irina Ganeviča, interjera dizainā – arhitekte un dizainere Liene Jākobsone, vides dizainā – arhitekte un pētniece Dina Suhanova, bet modes dizainā modes dizainere Indra Komarova. Visi mācību materiāli, ko izstrādājušas ekspertes, ir pieejami bez maksas arī tiem skolotājiem, kuri nepiedalās mācībās: https://www.startdesign.lv/dizains-un-tehnologijas

“Interese par mācībām bija liela. Kopumā tām bija pieteikušies 165 pedagogi. Tā kā šo priekšmetu skolās pasniegs 2–3 pedagogi sadarbojoties savā starpā, mums bija ļoti svarīgi saprast, ko mēs varētu palīdzēt sagatavot. Ziemā sanāca kopā skolotāji un eksperti. Pēc diskusijas sapratām, ka skolotāji ir gatavi izmantot dažādas tehnoloģijas savā darbā, tomēr izpratne par dažādiem tematiem, kas iekļauti izglītības standartā, atšķiras. Tieši tāpēc tapa dažādu dizaina jomu ievadmācību metodiskie materiāli pedagogiem. Ļoti ceram, ka tie noderēs tiem skolotājiem, kas šogad sāks macīt dizainu un tehnoloģijas 10.klasē, bet kopumā tie būs noderīgi arī pamatskolas skolotājiem,” uzsver IT Izglītības fonda vadītāja Evija Celma.

Dizaina domāšanas metodoloģija ir ļoti populāra informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumos, bet to ir iespējams pielietot arī citās nozarēs. Dizaina domāšana ir process, domāšanas veids un metožu kopums radošu alternatīvu ģenerēšanai, kurā tiek izmantoti antropoloģijas paņēmieni, balstīti cilvēku uzvedībā un vajadzībās. Tā ir uz izpēti un datiem balstīta nelineāra metode problēmu identificēšanai, risinājumu radīšanai kopradē ar lietotājiem, to prototipēšana un testēšana, kā arī risinājumu ieviešana un nemitīga uzlabošana, izmantojot lietotāja sniegto informāciju.

2019. gada nogalē LMT kļuva par nodibinājuma “IT Izglītības fonds” sadarbības partneri ar mērķi sniegt atbalstu “Dizains un tehnoloģijas” mācību priekšmeta attīstīšanai Latvijas skolās. IT Izglītības fonda Accenture atbalstītais projekts Start(IT) ir labi zināms informātikas, datorikas un programmēšanas skolotāju vidū. IT Izglītības fonda atbalstītāji ir Accenture, Rīgas Tehniskā universitāte, MAK IT, LMT, eazyBI, VEFRESH, VISMA, Reihmanis&Partneri. Start(IT) sadarbības partneri ir VISC, Skola2030, Printful, Elements of AI, Codelex, RIGA COMM, Baltic3D.eu, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija,  Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola un Transporta un sakaru institūts.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…