Riga TechGirls sadarbībā ar mentoringa un apmācību programmu Lietuvā Women Go Tech un Google.org uzsākušas sešu mēnešu tiešsaistes mentoru programmu, kurā iesaistījušies 160 mentoru un kuras ietvaros 260 dalībniecēm no Latvijas būs iespēja apgūt padziļinātas zināšanas informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē. Mentoru programma balstās brīvprātības principā, un tā sniegs iespēju saņemt vietējā vai starptautiskā mentora atbalstu, tīkloties un veidot sadarbības grupas ar citām mentoru programmas dalībniecēm, kā arī iegūt plašākas zināšanas par dažādām ar IT jomu saistītām tēmām.
Mentoru programmai kopā pieteikušās vairāk nekā 400 sievietes no Latvijas. Savukārt programmai apstiprinātas un to uzsākušas 260 dalībnieces, no kurām liela daļa ir pagājušā gada otrajā pusē notikušās bezmaksas tiešsaistes izglītības programmas “Iepazīsti tehnoloģijas” absolventes.
“Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad mentoru programma tika īstenota pirmo reizi, šogad dalībnieču skaits ir palielinājies vairāk nekā piecas reizes. Gan lielais pieteikumu skaits, gan izrādītā interese apliecina, ka šāda veida atbalsts sievietēm, kuras vēlas spert savus pirmos soļus IT nozarē vai, gluži pretēji, – papildināt zināšanas, ir ļoti nepieciešams. Turklāt lielais piesaistīto mentoru skaits liecina, ka IT vide un komūna ir atvērta, draudzīga un gatava dalīties savās zināšanās,” norāda Riga TechGirls līdzradītāja un mentoru programmas vadītāja Diāna Butina.
Mentoru programmā iesaistīti pavisam 160 vietējo un starptautisko mentoru, kuri ar dalībniecēm tiksies “viens pret viens” sesijās. Mentoru vidū ir tādi IT jomas profesionāļi kā Andris K. Bērziņš (Change Ventures, TechHub), Ieva Ilvesa (Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos), Alise Dīrika (Infogram/Prezi), Irina Gaņeviča (Infogram/Prezi), Anna Andersone (Riga TechGirls, be-with), Laura Keršule (LMT), Līga Lētiņa (IF P&C Insurance), Kaspars Dancis (Whimsical), Kristaps Grinbergs (Sharentic), Aleksandrs Orlovs (Cyber Cicle), Irina Točko (LikeIT, RIMI Baltic) u.c. Programmas ietvaros dalībnieces apgūs padziļinātas zināšanas tādos tehnoloģiju virzienos kā izstrāde, testēšana, atbalsts, biznesa analīze, datu analīze, projektu vadība, produktu vadība, UX/UI u. c. Kā norāda programmas pārstāvji, līdz šim populārākie virzieni ir projektu vadība, front-end un UX/UI, kas apliecina IT nozares daudzveidību un atvērtību pārejai uz IT no citām jomām.
Mentoru programma norisināsies līdz šī gada 30. jūnijam. Pirmo reizi mentoru programma tika īstenota 2020. gadā, un to apguva 50 dalībnieču.