No š. g. 21. līdz 25. martam visā Latvijā jau 13. reizi notiks „Digitālā nedēļa”. Tās mērķis ir aicināt sabiedrību attīstīt digitālās iemaņas un aktīvāk izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus, vienlaikus pievēršot uzmanību arī drošībai šajā vidē. Digitālās prasmes biznesam un nodarbinātībai, pakalpojumi un digitālā identitāte, drošība un kritiskā domāšana – tās ir tēmas, kurām šogad tiks pievērsta uzmanība dažādos pasākumu formātos: diskusijās, lekcijās, prezentācijās, tiešsaistes testos zināšanu pārbaudei un citos.
Pēdējos gados digitālā transformācija kļūst arvien nozīmīgāka, un tas pieprasa nepārtrauktu jaunu zināšanu apguvi un prasmju izkopšanu. Digitālo rīku un tehnoloģiju loma pieaug gan biznesā, gan mācību procesā, gan ikdienas gaitās. Uzsākot darba attiecības, vairumā gadījumu ir jābūt vismaz pamata digitālajām prasmēm veiksmīgai darba procesu organizēšanai. Aug pieprasījums arī pēc digitālajiem pakalpojumiem. Laika periodu līdz 2030. gadam Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ir pasludinājusi par Eiropas digitālo desmitgadi.
“Mūsdienās digitālās tehnoloģijas ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, kas skar teju ikvienu iedzīvotāju. Būtiskas pārmaiņas novērojamas biznesa vidē, kur aktīvi jāmeklē risinājumi uzņēmējdarbības attīstīšanai ar e-komercijas un digitalizācijas sniegto servisu starpniecību. Iesaiste “Digitālās nedēļas” pasākumos dod iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam paaugstināt digitālo pratību un iegūt zināšanas par drošību digitālajā vidē. Diskusijas, lekcijas un prezentācijas, kas notiek “Digitālās nedēļas” ietvaros, ir paredzētas ikvienam uz izaugsmi vērstam cilvēkam,” skaidro Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente, profesore Signe Bāliņa.
„Digitālā nedēļa” tiek organizēta Eiropas kampaņā „ALL Digital Week 2022”, kas Latvijā notiks jau 13. reizi. To organizē LIKTA sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības atbalstītājiem. Pērn Latvija ir bijusi viena no aktīvākajām dalībniecēm starp visām kampaņas dalībvalstīm Eiropas Savienībā. Digitālās nedēļas laikā tika organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēja sekot līdzi interneta tiešraidēs, gan arī citas tiešsaistes norises, ko organizēja partneri visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Kopumā Latvijā norisinājās 131 tiešsaistes pasākums. Tiešraidēs, ko pārraidīja TV24 un LIKTA Facebook kontā, tika sasniegta vairāk nekā 157 400 cilvēku liela auditorija.