Noslēdzoties ikgadējai Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konferencei, 2. decembrī pasniegtas Platīna peles balvas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares izcilniekiem. Šogad Platīna peles balvas pasniegtas piecās kategorijās, kā arī par īpašu sniegumu piešķirtas vairākas konferences partneru speciālbalvas.

“Platīna pele jau kopš 2007. gada ir kā atskaites punkts Latvijas digitālajiem sasniegumiem gan publiskajā, gan privātajā sektorā. Pārskatot iesniegto darbu sarakstu, varam diezgan precīzi kartēt aizvadītā gada aktualitātes un izaicinājumus. Starp nominantiem un arī laureātiem ir pandēmijas noteikumu diktēti tehnoloģiskie risinājumi. Redzam tendenci izmantot tehnoloģijas dažādu attālināto pakalpojumu realizēšanai. Uzteicama ir uzņēmumu gatavība pāriet uz efektīvāku procesu pārvaldību, to pilnībā digitalizējot. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, augstu vērtējam paveikto kiberdrošības jomā. Un īpašu atzinību gribētu veltīt mūsu skolotājiem, kuri prot jauniešos iedvest dzirksti un interesi par digitālajām tehnoloģijām. Latvijas IKT nozare līdz šim jau ir paveikusi daudz, un ar pārdomātu resursu izmantošanu mēs varam to pārcelt vēl augstākā kvalitātē,” teic LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Kategorijā Uzņēmuma digitālā transformācija Lielo uzņēmumu sadaļā balvu Platīna pele saņēma AS Rīgas Starptautiskā autoosta ar autobusu satiksmes reisu vadības un automatizācijas sistēmu, ko izstrādāja SIA Latvijas Mobilais Telefons. Savukārt Mazo un vidējo uzņēmumu sadaļā par labāko atzīts Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA Lesjofors Springs LV par dokumentu vadības sistēmas Namejs ieviešanu uzņēmumā, ko veica A/S RIX Technologies. Balva tika pasniegta partnerībā ar Ekonomikas ministriju un projektu DINNOCAP. Uzņēmuma digitālās transformācijas speciālbalvu pasniedza arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, godinot VAS Valsts nekustamie īpašumi par nekustamo īpašumu attīstības projektu BIM (Būvniecības informācijas modelēšanas) vidē.

Kategorijā Valsts digitālā transformācija sadaļā Pakalpojumi balvu saņēma Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sadarbībā ar Centrālo vēlēšanu komisiju par Elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru 2021. gada pašvaldību vēlēšanās, ko veidoja SIA SOOAR. Sadaļā Sistēmas par labākajiem atzīti SIA ZZ Dats ar digitālā Covid-19 sertifikāta izstrādi, kas tapa, sadarbojoties SIA ZZ Dats ar apakšuzņēmējiem SIA Kleintech Services un SIA Mobilly. Sadaļā Sistēmas tika pasniegta arī uzņēmuma TET speciālbalva, ko saņēma Valsts kanceleja par valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienotās platformas izstrādi.

Speciālbalvu par veiksmīgāko E-paraksta integrācijas risinājumu saņēma SIA Miittech par datu aizsardzības procesu transformācijas projektu Meemo E-work Safety. Balva tiek pasniegta sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC).

Kategorijā Labākais E-skolotājs Formālās izglītības sadaļā balvu saņēma Rīgas Franču liceja un LU interešu izglītības skolas Prātnieku laboratorija matemātikas skolotāja Līga Zālīte, kura ikdienas darbā lieliski izmanto jaunākās tehnoloģijas bērnu interešu veicināšanā. Neformālās izglītības sadaļā Labākā E-skolotāja balvas laureāts ir Codelex programmēšanas kursu pasniedzējs Sandris Artemjevs, pateicoties kuram, lielākā daļa absolventu uzsāk darbu tieši IKT nozarē. Kategorijas partneris – Baltijas vadošais tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums Tilde. E-skolotāja speciālbalvu pasniedza arī SIA Latvijas Mobilais Telefons, godinot Riebiņu vidusskolas informātikas un programmēšanas skolotāju Gunti Tjarvju, kurš ne tikai veicinājis digitālo pratību visā skolā, bet arī spējis motivēt skolēnus piedalīties informātikas olimpiādēs, hakatonos un citos konkursos.

Kategorijā Labākā kiberdrošības pratības iniciatīva par labāko tika atzīta un Platīna peles balvu saņēma Finanšu nozares asociācija par informatīvo kampaņu drošības attālināto finanšu pakalpojumu izmantošanā veicināšanai Neuzķeries! Esi gudrāks par krāpniekiem!, ko izstrādāja SIA Fox Consulting sadarbībā ar SIA Ozols IR. Balva tika pasniegta sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, kas šogad šajā kategorijā pasniedza arī godarakstu. To saņēma SIA Smart Use, kas kopā ar IK Smart Games izstrādājuši spēles iedzīvotāju izglītošanai par populārākajām krāpniecības shēmām internetā.

Balva Platīna pele tiek pasniegta kopš 2007. gada ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus, kas ir noderīgi sabiedrībai, biznesam, pārvaldei un izglītībai, novērtēt un apbalvot izcilākos digitālo prasmju un pratības veicinātājus Latvijā un spēcīgākos projektus, tā popularizējot Latvijā radīto risinājumu panākumus un veicinot izpratni par digitalizācijas attīstības nozīmi Latvijas sabiedrības un ekonomikas izaugsmē.

Jēgpilns tehnoloģiju pielietojums sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā veicina gan vispārējo ekonomisko un sociālo izaugsmi, gan paver jaunas iespējas uzņēmumiem visdažādākajās nozarēs un visiem iedzīvotājiemkopumā.

Platīna peles apbalvojumus tradicionāli pasniedz LIKTA ikgadējā konferencē, kas šogad notika 2. decembrī. Galvenie atbalstītāji – tehnoloģiju uzņēmumi LMT un Tet, partneri LVRTC un VISMA.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…