No 12. līdz 16. decembrim tiešsaistē norisināsies būvniecības digitalizācijas tehnoloģiju hakatons «BIMHack 2022», lai veicinātu inovācijas būvniecības nozarē, vairotu izpratni un zināšanas par būvniecības procesa digitalizāciju.
Būvniecības informācijas modelēšana (BIM) ir būvniecības standartu, metodoloģiju un tehnoloģiju kopums, kas ļauj efektīvi pārvaldīt būves dzīves cikla informāciju – no būves ieceres, projektēšanas un būvniecības līdz izmantošanai un apsaimniekošanai. Tas sekmē būvniecības nozares uzņēmumu produktivitāti un konkurētspēju vietējā un starptautiskā mērogā, ceļ pakalpojumu kvalitāti un veicina caurspīdīgāku un racionālāku līdzekļu izmantošanu. Lai pilnvērtīgi līdzdarbotos mūsdienīgā būvniecības procesā, jebkuram tajā iesaistītajam, vai tas būtu projektētājs, būvnieks, būvniecības projekta vai uzņēmuma vadītājs, būvniecības darbu pasūtītājs vai nama apsaimniekotājs, ir jāattīsta digitālās prasmes un kompetences.
Lai sekmētu sabiedrības un industrijas pārstāvju iesaisti būvniecības inovāciju attīstībā, tiek rīkots pirmais būvniecības digitalizācijas tehnoloģiju hakatons «BIMHack».
Tajā aicināti piedalīties visi, kuri studē vai interesējas par būvniecības digitalizāciju.
Pieteikšanās hakatonam atvērta līdz 8. decembrim. Dalība pasākumā ir bez maksas, vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās un vairāk informācijas pieejama pasākuma mājaslapā – https://bimhack.lv
6. decembrī plkst. 18.00 tiks organizēts informatīvs tiešsaistes pasākums potenciālajiem pasākuma dalībniekiem. Pietiekšanās tam – «BIMHack» mājaslapā.
Hakatonā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt BIM meistarklases, kā arī saņemt pieredzējušu mentoru un ekspertu atbalstu. Komandas varēs izmantot jau iepriekš sagatavotus BIM datus, piemēram, RTU studentu pilsētiņas teritorijas, tipveida daudzdzīvokļu ēkas, kā arī atsevišķu ēku un objektu BIM modeļu datus, lai radītu jaunus BIM pieejā balstītus risinājumus.
Labākās komandas cīnīsies par 3000 eiro balvu fondu.
Hakatonu organizē RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti, RTU Būvniecības digitalizācijas centru, Latvijas nacionālo standartizācijas institūciju SIA «Latvijas standarts», Būvniecības industrijas digitalizācijas asociāciju, Rīgas domi, VAS «Valsts nekustamie īpašumi», «Vividly», SIA «BIM Solutions», SIA «Knauf», Vidzemes Augstskolu un SIA «SITERA».