Gribēju padalīties iespaidos par firmas Nordost produktu, elektrības tīkla „filtru” Thor.
Vēl nesenā pagātnē uzskatīju, ka stāsti par aparatūras barošanas vadu ietekmi uz skaņu ir mārketinga paņēmieni kā ietirgot ne visai lētu un dažkārt pat ļoti dārgu produkciju. Viss mainījās brīdī, kad bija iespēja apmeklēt HiFi izstādi Polijā. Iesaku arī tiem, kas lasīs šo blogu atrast iespēju apmeklēt šādu pasākumu, kas notiek katru gadu novembrī Polijas galvaspilsētā Varšavā.
Tajā reizē bija iespēja piedalīties nelielā Nordost produktu demonstrācijā. Demonstrācijas būtība bija parādīt kādu ietekmi uz skaņas kvalitāti rada aparatūras barošanas vadi. Daudzi ar tehnisko izglītību uzskata, ka audiofīlisms robežojas aklu ticību marketinga stāstiem un pakļaušanos aparatūras cenas suģestijai. Tāpēc mēģināju atbrīvoties no visādiem aizspriedumiem un Oma likumiem galvā un centos saprast, ko vēlas pastāstīt cilvēks no Nordost. Demonstrācijas laikā tika dota iespēja noklausīties vairākus skaņdarbus ar dažādiem firmas Nordost barošanas vadiem un par lielu brīnumu gan man, gan citiem tika pamanītas atšķirības. Jāsaka, ka tās nebija augšējo vai zemo frekvenču atšķirības, ko daudzi uzskata par galveno atšķirību aparatūras skanējumā. Atšķirības bija dažādu instrumentu skanēšanas izteiksmībā, cik vienkārši ir tos izdalīt no visa kopējā skanējuma. Līdz ar to padarot skanējumu tuvāku dzīvam mūzikas izpildījumam. Interesanti bija tas, ka visi barošanas vadi tika pieslēgti kādai ierīcei. Uz jautājumu, kas tas tāds, saņēmām atbildi, ka tas ir barošanas filtrs, ko firma Isotek ražo pēc Nordost specifikācijas un pasūtījuma. Tajā brīdī, tas viss likās diezgan mistiski līdz radās iespēja pašam pamēģināt šo filtru mājas apstākļos.
Tātad Nordost Thor. Testēšanai izmantojam vecās, bet modificētās firmas Tesla studijas skandas, pārbūvētu Philips CD960 atskaņotāju, pasīvo priekšpastiprinātāju un Marantz SR14 resīveri (pagaidām labāka nav). Muzikālais materiāls visdažādākais sākot ar Michel Camilo „Spirit of the Moment” beidzot ar Rammstein.
Pirmais, kas pievērš uzmanību ir krietni uzlabota atsevišķu instrumentu skanēšana telpā, tie kļūst it kā sataustāmi. Rodas sajūta, ka instrumenti ienāk telpā. Īpaši interesanti skan klavieres – ir dzirdama ilgstoša stīgu pēcskaņa. Rammstein skanējumā šķīvīšu skanējums ir daudz tīrāks. Godīgi sakot radās sajūta, ka kāds ir samainījis diskus un tie nāk no citas ierakstu studijas.
Ir iegūti pirmie iespaidi un slēdzam visu atpakaļ pie parastā pagarinātāja. Oscilogrāfu īpašniekus varu nomierināt – skaļums, augšas, zemie ir tik pat. Taču klātbūtnes sajūtas vairs nav. Klusākajās ieraksta vietās šķiet nostrādā kāds limiters, kas it kā pārtrauc skanējumu. Arī Rammstein ilgi vairs nevar klausīties – rodas noguruma sajūta.
Slēdzam atkal visu caur Nordost Thor un pievienojam arī DVD atskaņotāju, lai pārbaudītu vai filtrs rada kādu iespaidu uz DVD ierakstiem. Interesanti, ka šeit rezultāts ir atšķirīgs. Piemēram, Pink Floyd Pulse skan tāpat. Taču DVD Marhils un draugi skan tā it kā Dolby Digital vietā būtu DTS. Tās pašas klavieres Marhila izpildījumā skan daudz interesantāk un labāk.
Pēc Nordost Thor testēšanas ieskatījos Internetā. Tur atradu viedokli, kuram piekrītu arī es – ja pamēģināsiet šo filtru, tad negribēsiet no tā šķirties. Tāpēc iesaku šo filtru visiem tiem, kas vēlas atklāt savas aparatūras iespējas pilnībā un saklausīt līdz šim nedzirdētas nianses savos vecajos labajos ierakstos.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…