Šonedēļ no 12.-13.aprīlim Rīgā ar plašu praktisku un izglītojošu programmu norisinās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā otrā starptautiskā Magnetic Latvia Tehnoloģiju konference Deep Tech Atelier, kurā dalību apstiprinājuši vairāk kā 700 dalībnieku no 26 valstīm. Konference vienkopus pulcēs zinātniskos jaunuzņēmumus, pētniecības organizācijas, uzņēmējus, industriju un valsts pārvaldes pārstāvjus un tehnoloģiju interesentus.

Konferencē tiks prezentēti jauni biznesa sadarbības modeļi, izveidotas jaunas zinātnē balstītu uzņēmumu komandas, noskaidroti jaunuzņēmumu konkursa uzvarētāji, kā arī apgūtas uzņēmējdarbības attīstīšanai un zinātnes komercializēšanai nepieciešamās zināšanas un prasmes. Konferencē piedalīsies pasaules vadošie nozares eksperti kā lielākā tehnoloģiju akceleratora HAX partneris Bendžamins Džofe (Benjamin Joffe), zviedru ekonomists un vispasaules bestselleru autors Dr. Kjels Anders Nordstroms (Dr. Kjell Anders Nordström) un Henkel Ventures Adhesive Technologies vecākais investīciju vadītājs Dr.Tomas Kostka (Dr. Thomas Kostka).

“Konference Deep Tech Atelier ir īpašs pasākums, kur satiekas uzņēmējdarbība un zinātne. Mums ir prasmīgi zinātnieki, spēcīgi uzņēmēji, pieejams plašs finansiāls atbalsts gan no Eiropas fondiem, gan privātiem investoriem. Tāpēc arī šobrīd varam lepoties, ka tieši Latvijā rodas jaudīgi, ar zinātni cieši saistīti tehnoloģiski uzņēmumi kā, piemēram, Naco Technologies, ko iegādājās vācu autobūves milzis Shaeffler, vai, piemēram, Eventech, kas tehnoloģiski atbalstīs kosmiskās misijas “Luna27” nolaišanos uz Mēness,” saka LIAA direktors Andris Ozols.

Tehnoloģiju konferences Deep Tech Atelier ietvaros norisināsies trīspadsmitais Komercializācijas reaktora Ignition Event, kurā ikvienam uzņēmējam būs iespēja izveidot savu zinātnē balstītu tehnoloģiju uzņēmumu sadarbībā ar līdz pat 20 iepriekš izraudzītu tehnoloģiju autoriem.

“Mūsu mērķis ir savest kopā uzņēmējus un zinātnisko inovāciju radītājus, radot jaunus augsto tehnoloģiju uzņēmumus, kas ieviesīs nozīmīgas inovācijas dažādās nozarēs. Tas ir ļoti būtiski un nes labumu visiem: zinātniekiem, uzņēmējiem, industrijām, investoriem un arī valstij. Jaunu uzņēmumu radīšanai ir sniegts atbalsts un mentorings no Komercializācijas reaktora puses. Jau izveidotie uzņēmumi var pievienoties mūsu akcelerācijas programmai un saņemt finansējumu no Commercialization Reactor Fund. Ar mūsu komandas palīdzību līdz šim Latvijā radušies vairāk nekā 90 uzņēmumi, kuriem ir izdevies piesaistīt riska kapitālu un privātās investīcijas vairāk nekā 7 miljonu eiro apjomā. Šie panākumi apliecina, ka Rīga ir Eiropā vērā ņemams augsto tehnoloģiju jaunuzņēmumu tapšanas centrs,” stāsta Komercializācijas reaktora dibinātājs un vizionārs Nikolajs Adamovičs.

Tāpat konferences ietvaros norisināsies 5 meistarklases, kurā nozares vadošie speciālisti sniegs praktiskus ieteikumus un padomus biznesa uzsākšanai, investīciju piesaistei un tālākai biznesa izaugsmei. Konferences demo zonā pulcēsies uzņēmumi un izpētes institūcijas, lai prezentētu Kompetenču centru ietvaros veikto pētījumu rezultātus. Apskati detalizētu informāciju par konferenci un tās programmu.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…