Bieži dažādos tehnoloģiju blogos lasu aprakstus par iekārtām, to veiktspēju. Reizēm gadās atziņa, ka gribētos jau pajaukt un paskatīties iekšējo uzbūvi, bet iekārtas īpašnieks to neļauj. Iemesli var būt dažādi. Tos neiztirzāsim. Iztirzāsim Lenovo ražoto spēļu portatīvo datoru. Iesākumā skats no korpusa aizmugures
Šādu skatu noteikti ir redzējis gandrīz katrs datora īpašnieks, vai vismaz veikala apmeklētājs, kas tam atļāvies pieskārties. Izģērbsim datoru mazliet. Noņemsim vāku. Tik tālu viss labi, vai ne?
Bet kas notiek. ja tālāk pie darba ķeras nespeciālists? Saņēmu datoru tādā formātā, kā man tas parasti ļoti nepatīk. Tur kāds jau bija bijis iekšā un mēģinājis rakņāties. Darba uzdevums parastam datoram būtu diezgan vienkāršs – nomainīt klaviatūru. Bet te nedaudz jāpaskaidro. Datora uzbūvē ir ļoti daudz paviršības un mēģinājumu ietaupīt naudu savienojumos, kas ļauj piespraust vadus šķībi vai pat otrādi. Es kā IBM biznesa klases portatīvo datoru fans biju nepaīkami pārsteigts. Pa lielam, jau pats Lenovo iesaka mainīt klaviatūru kopā ar korpusu, kurā tā ir iekausēta, bet praktiskais latvietis bija pasūtījis tikai klaviatūras bloku. Lai nomainītu klaviatūru, nākas izjaukt datoru līdz pēdējai skrūvītei. Cīnīties ar stiprinājumu, kurš ir uzkausēts ar plastmasas salmiņiem uz korpusa. Un tad varam dabūt nost klaviatūru. Tālāk atkal darbs ar klaviatūras piekausēšanu atpakaļ. Mēginām visu saskrūvēt, saspraust. Notīrīt kontaktus un pastas.
Pateicoties vandālim, vairākas datora komonentes nācās atjaunot gandrīz no nekā. Kārtīgs juveliera darbs sanāca. Gala rezultātā izrādījās, ka dators par spīti ilgstošiem centieniem vairāku dienu garumā 100% vairs nebūs tāds kā no rūpnīcas, jo cilvēkam pirms manis bija izdevies piespraust batereju otrādi. Rezultātā batereja vairs nebija uzlādējama. Dators pēc baterejas piespraušanas nebija atdzīvināms līdz pilnīgai strāvas ķēdes pārtraukšanai. Mans ieteikums būtu šādu iekārtu nest tikai pie apmācītiem speciālistiem, jo izmantotie materiāli ir ļoti trausli, neparocīgi. Cilvēkam ir jābūt ar ļoti augstu pacietības līmeni un juvelierisku precizitāti. Ar šo rakstu esmu nolēmis sākt jaunu rakstu sēriju, kur notiks iekārtas atdzīvināšana. Par formātu vēl domāsim – blogs ar foto, vai video. Ļoti iespējams ka šī sadaļa parādīsies nevis šeit, manā privātajā blogā, bet jaunajā projektā, kuru veido vairāki Latvijas interneta pionieri.
Nauris
07/17/2020 at 10:22
baigais sūds izskatās tas dators. un tam skrūvētājam, pirms Tevis, vajadzētu rokas noraut
E.
07/19/2020 at 09:00
Ko laimīgais saimnieks?