Vakar IBM kolekcijai bija tas gods uzņemt veterānu (vismaz vienu karu noteikti pārcietis ) – IBM Thinkpad 365XD (Type 2625). Šis tēvocis ienāca ar vēstijumu, ka nez vai būšot dzīvotājs, jo iepriekšējās mājās to sen nebija kustinājuši.
Tehniskā situācija tēvocim ir daudz labāka par vizuālo – uzreiz pec pirmā slāņa noslaucīšanas un barošanas – Thinkpad’s iekrāmēja Windows 98 (pirms tam gan novaimanājot par biosa bačas nāvi).
Augšpuse vectēvam noteikti ir piedzīvojusi arī labākus laikus, bet kopā turās.
Apakšpusē arī var redzēt, ka daudz jau piedzīvojusi, bet vel daudz spētu turēt.
Klaviatūra orģinālā ir kaut kāda skandināvu (neprotu noteikt – kāda tieši), bet prasija nedaudz CIF’a, spirta (tīrīšanai, ne tīrītāja enerģijai), jo uz dažiem taustiņiem bija ar marķjieri savilkti RU simboli, bet par laimi tie notīrijās viegli.
Aizmugurē standarta perifērijas porti (COM/LPT/VGA…), zem vāciņa – dokstacijas ports, un flopika ports, uz kuru diemžēl IBM kolekcijā nav neviena iekārta (varbūt kādam mētājas?).
Labajā pusē var atrast divus PCMCIA slotus, no kuriem vienā mantojās ethernet’a karte, taču bez bez pārejas vada uz RJ45, tapēc paliek tīri simboliska jēga.
Kreisajā pusē tusē skaņas karte.
Kādas sīvas cīņas laikā vectēvs nedaudz norāvies pa degunu un tagad CDROM‘s diemžēl tikai mēģina vērties, nespēdams atvērteis (vaļā aparāts nav pie mums vel skrūvēts), un palicis bez dekoratīvā vāciņa (tolaik tie bija vienādi vairākiem modeļiem, varbūt kādam ir kaut neejoš CDROM’s no kā to var noņemt?).
Sausais atlikums – vectēvu savā laikā ir apgreidojuši un tam tagad ir 40MB RAM un orģinālā šis nācis ar Windows 95 kas pārlikts uz Windows 98. Akumlātors protams ir miris, bet visādi citādi – kā jau tā laika aprāti, gatavs kaujai un aizsardzībai.
P.S. Eņģes bija izlaustas un lāpītas pirms nonāca IBM kolekcijas mītnē.