Klāt ir jaunākais haker.lv apskats un šoreiz esam saņēmuši Asus GeForce GTX 960 Strix grafisko karti ar divu gigabaitu atmiņu.
Asus GeForce GTX 960 Strix grafiskā karte ir bāzēta uz Maxwell arhitektūras. Ņemot vērā, ka šī karte ir jau rūpnīcā virstaktēta, aprīkota ar efektīvo un kluso DirectCU II dzesēšanas sistēmu, kā arī Latvijā pieejama par aptuveni 200 eiro, teorētiski šī grafiskā karte varētu būt laba izvēle budžeta klases geiminga datoram. Vai tā ir patiešām, to lūkosim noskaidrot šajā apskatā!
Tehniskie parametri:
- Atmiņa: 2GB
- Atmiņas interfeiss: 128 bitu
- Takts frekvences: GPU 1254 MHz, GPU boost 1317 MHz, Gaming mode GPU – 1228 MHz, Gaming mode GPU boost 1291 MHz
- CUDA kodoli: 1024
- Pieslēgvietas: DVI-I, HDMI 2.0, 3x Display Port
- Izmēri: 21.52 x 12.12 x 4.09 cm
- Svars: 600 grami
Dizains ieturēts klasiskajā Strix sērijas stilā, masīvs radiators, kā arī aizmugurējās daļas plāksne, kas pasargā kartes PCB gan no iebakstīšanas ar skrūvgriezi, gan arī no locīšanās. Radiators ir ļoti masīvs un tas ir par aptuveni 2 centimetriem garāks, kā pati PCB, tomēr tam nevajadzētu radīt problēmas ar grafiskās kartes ietilpināšanu datora korpusā – kopumā tās garums ir salīdzinoši mazs – 21.5 centimetri.
Dzesēšanas sistēma ir aprīkota ar četrām 10 milimetru vara siltuma novadošajām caurulēm, lielu varu pamatni, kā arī alumīnija ribām. Asus norāda, ka radiators ir par 220 procentiem lielāks kā references modelī, tādējādi tiek nodrošināta labāka dzesēšana.
- Intel Core i7-4770k procesors
- MSI Z97 Gaming 7 pamatplate
- Corsair Vengeance Pro 4 x 4GB operatīvā atmiņa
- Corsair HX750i barošanas bloks
Metro Last Light Redux
Hitman: Absolution
GRID Autosport
Pateicoties tam, ka Asus GeForce GTX 960 Strix gaming režīmā darbojas ar nedaudz augstākām frekvencēm, salīdzinājumā ar MSI piedāvāto GTX 960 Gaming 2G, iegūti par dažiem kadriem sekundē labāki rādītāji, šis gan būs aktuāli tiem lietotājiem, kas nenodarbojas ar virstaktēšanu. Virstaktējot abas kartes būtu iespējams iegūt vēl labākus rādītājus. Asus lolojumu mums izdevās pacelt līdz 1437 megaherciem grafiskā kodola un 7430 MHz atmiņas takts frekvences, kas ir salīdzinoši labs rādītājs un apsteidz MSI kartes virstaktēšanas potenciālu.
Ja runājam par dzesēšanas sistēmu, tad tā darbojas teicami. Temperatūra sērfojot tīmeklī un strādājot biroja aplikačijas pie apkārtējās temperatūras 22 grādi pēc Celsija, nepārsniedza 32 grādus, savukārt augstākā kuru mēs redzējām, dzenājot spēlītes bija 61 grāds pēc Celsija. Kartes ventilatori negriežas vispār, līdz grafiskais kodols nesasniedz 55 grādu temperatūru, ko iespējams panākt tikai spēlēs vai citās GPU prasīgās aplikācijās.
Kā jau apskata sākumā teicām, šī grafiskā karte varētu būt laba izvēle būvējot budžeta geiminga datoru, tomēr jāņem vērā, ka konkrētais modelis ir aprīkots ar 2 gigabaitu atmiņu, kas varētu būt par maz darbojoties izšķirtspējās, augstākās par Full HD. Ja šī grafiskā karte pieejama par aptuveni 200 eiro, tad pieliekot 40 eiro iegūsim šādu pašu Asus produktu, tiesa jau ar četru gigabaitu atmiņu.
arnisar
09/21/2015 at 14:06
testējamā sistēmā atrodas : “MSI GTX 970 Gaming 4G grafiskā karte”
tomēr rezultātu grafikos tā neatrodās?!
Varējāt jau ietestēt kādu jaunāku spēli…