Klāt ir jaunākais haker.lv apskats un šoreiz uz mūsu testu galda ir nonācis Lenovo Z50 portatīvais dators.
Lielākā daļa datora korpusa ir veidota no plastmasas, savukārt plaukstu paliktnis un rāmis apkārt tastatūrai – no alumīnija. Metāls priekš plaukstu paliktņa ir labs risinājums, tas vienmēr ir patīkami vēss, mazāk skrāpējas, kā arī piešķir augstas kvalitātes sajūtu. Portatīvā datora labajā sānā ir novietots diskdzinis, USB 2.0, kā arī atmiņas karšu un mikrofonaustiņu pieslēgvietas. Kreisajā sānā ir USB 3.0. USB 2.0, HDMI, tīkla kabeļa un lādētāja pieslēgvietas. Mazliet nesaprotams gan ir Lenovo risinājums izveidot kantainas formas lādētāja ligzdu, kas, pirmkārt, aizņem vairāk vietas, otrkārt ir neērtāka par apaļu pieslēgvietu.
Lenovo Z50 ir aprīkots ar 15.6 collu displeju, kuram ir Full HD izšķirtspēja. Jāteic, ka tik augsta izšķirtspēja nav bieži sastopama šādas cenu klases datoros. Displejam ir glancēts pārklājums, attiecīgi būs nedaudz vairāk atspīdumu, bet asāks un košāks attēls. Horizontālā plaknē skata leņķis ir labs, savukārt vertikālā plaknē skata leņķi varētu vēlēties labāku. Mūzikas un filmu cienītāji novērtēs Dolby stereo skaļruņus, kas priekš portatīvā datora nodrošina diezgan labu skanējumu, kā arī visnotaļ pieklājīgu skaļuma līmeni.
Dators ir aprīkots ar Lenovo AccuType tastatūru, kas nozīmē nedaudz izliektu taustiņu apakšējo daļu, jāteic, ka tastatūra patiešām ir nedaudz ērtāka, kā ierasts sastapt portatīvajos datoros. Jāatzīmē, ka papildus ērtumam tā ir ļoti klusa. Kā piliens darvas medus mucā ir tas, ka klaviatūras daļa rakstot viegli ieliecas. Ar pirkstiem to nejūtam, taču ar aci tas ir pamanāmi un nedaudz piešķir lētuma sajūtu.
Lenovo Z50 portatīvie datori, pieejami ar virkni dažādām komplektācijām (un attiecīgi arī cenām). Mums piegādātais dators ir aprīkots ar:
- Intel Core i3 4010U 1.7 gighercu divu kodolu centrālo procesoru
- Nvidia Geforce 840M grafisko adapteri (brīžos kad augsta grafiskā veiktspēja nav vajadzīga, enerģijas taupīšanas nolūkos tiek izmantots integrētais Intel HD risinājums)
- Četru gigabaitu operatīvo atmiņu
- Viena terabaiti hibrīd-cieto disku (tajā iebūvēts arī 8 gigabaitu SSD disks)
- 15.6 collu 1920 x 1080 izšķirtspējas displeju
Dators tiek piegādāts bez operētājsistēmas, testa nolūkos uz tā instalējām Windows 10. Jāteic, ka hibrīd-cietā diska klātbūtne ir jūtama. Protams, sistēma nav tik ātra kā ar standarta SSD disku, tomēr darbojas krietni raitāk salīdzinājumā ar parastu cieto disku. Jāņem vērā, ka lietotājs redzēs vienu fizisku disku. Sistēma aparātprogrammatūras līmenī monitorē, kurus failus glabāt SSD daļā, kurus cietajā diskā, lai spētu nodrošināt labāko iespējamo ātrdarbību.
Lai noteiktu datora veiktspēju, izmantojām kompānijas Futuremark piedāvātos veiktspējas testus – 3D Mark Profesional Edition un PCMark 8 Profesional Edition.
3D Mark rezultāti Fire Strike 11, Sky Diver un Cloud Gate testos:
Ja 3D Mark fokusējas uz grafisko veiktspēju, tad PCMark iekļautais Home tests novērtē datora kopējo veiktspēju gan spēlēs, gan biroja aplikācijās un sērfošanā tīmeklī.
Tāpat arī ar šo pašu PCMark testu pārbaudījām akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi. Displeja apgaismojums bija maksimālais, kāds iespējams bez pievienota lādētāja. Šajā testā dators darbojās 2 stundas un 31 minūti līdz akumulatorā bija atlicis 15% enerģijas:
Testētais Lenovo Z50 būs noderīgs dators kā darbam, tā arī izklaidei, ja vēlēsies uzspēlēt kādu ne pārāk prasīgu datorspēli. Spēļu cienītājiem gan jāmin, ka 1080p displejs ir reizē gan pluss, gan mīnuss. Jā, attēls ir tīkamāks, tomēr GeForce GT840M nav gluži jaudīgākā karte un ar standarta 1366 x 768 pikseļu izšķirtspēju, spēlīšu cienītājiem ieguvums būtu lielāks. Vēlreiz jāuzteic hibrīd-cietais disks, kas sevī apvieno kā SSD ātrumu, tā klasiskā cietā diska ietilpību.
Dators pieejams veikalā M79 par 459 eiro.