Grūti noticēt! Ir pagājuši vairāki gadi, kopš
pirmais DragonFly (v1.0) mainīja pasaules koncepciju par
DAC – kas tam būtu jāspēj darīt un kādam tam vajadzētu būt.
Tik neliels un tikai par € 249, bet ar
kvalitatīvu, dārga komponenta sniegumu, DragonFly pasniedza sevi audio pasaulei kā ideāls sākuma risinājums, uz datora bāzētas, augstas izšķirtspējas audio sistēmas izveidošanai.
Pusotru gadu vēlāk , DragonFly atkal satricināja audio pasauli ar savu atjaunināto versiju ( v1.2) – un šoreiz tikai par € 149.
Skanējums kļuva mazliet tīrāks, mazliet labāk kontrolēts,
un brīvākas-viennozīmīgi labāks. Un, jaunā cena
palīdzēja piesaistīt daudz vairāk mūzikas cienītāju, augstas izšķirtspējas, audio klausīšanās priekam.
2015 ir Spāres tālākās attīstības gads!
Sperti divi milzīgi soļi uz priekšu. Divi jauni Spāres modeļi, ar vēl augstāku skanējuma kvalitāti un iespējām, sāk piesaistīt augstas kvalitātes skanējuma cienītāju pulkam milzīgu skaitu Apple un Android tālruņu lietotāju!
Jā, tas ir neticami, bet tas ir paveikts. No pirmās dienas, kad
oriģinālais DragonFly parādījās tirgū, AQ saņēma jautājumus par iespēju izmantot spāri ar viedtālruņiem. Bet, tas nebija tik vienkārši atrisināms- galvenokārt atbilstošu komplektējošo komponentu trūkuma dēļ. Visbeidzot, pateicoties Audioquest, Gordona Rankina un Microchip Technology vairākus gadus ilgajai sadarbībai, tika izstrādāts jauns, pilna ātruma USB mikrokontrolieris,kas nodrošina labāku signāla-trokšņa attiecību un ievērojami mazāku enerģijas patēriņu. Tas patērē par 77% mazāk strāvas nekā Spāre v1.2 ir mikrokontrolieris. Jaunais Microchip MX mikrokontrolieris dod patiesu saderību ar Apple un Android viedtālruņiem un planšetēm. Lietošanai ar Apple
iOS ierīcēm, nepieciešams Apple Lightning-to-USB Camera adapteris; lietošanai ar Android ierīcēm, ir vajadzīgs OTG adapteris, piemēram, AQ “DragonTail USB adapter”.
Spāres skanējuma kvalitāti nosaka ne tika mikrokontroliera un DAC čipa kavlitāte. Barošanas shēmas risinājums un viss pārējai, kas šim elektronikas komponentēm ir apkārt, var būtiski ietekmēt kopējo skanējumu. Būtu kļūdaini uzskatīt, ka visas ierīces, kuras izmanto vienus un to pašu mikrokontrolierus un digitāli- analogo konvertoru čipus skan vienādi. Konvertors ar „zemāka” līmeņa DAC čipu, bet ar rūpīgi izstrādātu shematisko risinājumu un kvalitatīvām pārējām komponentēm var viegli pārspēt „labāka” DAC čipa izstrādājumu. Līdzīgi, kā ar fotokamerām, kur labākais attēls mēdz būt pie mazāka pikseļu skaita. Bitu un kilohercu skaits nereti maldina potenciālos augstas izšķirtspējas DAC pircējus.
Arī jaunajās Spārēs Audioquest izvēlējies palikt pie maksimālas failu izšķirtspējas- 24-bit / 96kHz . Tas padara Spāres izmantošanu ļoti vienkāršu pilnībā saderīga ar datoriem bez nepieciešamības lejupielādēt un instalēt jaunu draiveri. Lai gan, varbūt
vēl svarīgāks ir trokšņu līmenis , kurš rodas pie paaugstināta ātruma datu apstrādes. Protams, dekodējot 24/192 failus ar augsta līmeņa DAC šī formāta priekšrocības būs sadzirdamas un novērtējamas. Bet, ļoti daudzos gadījumos, muzikālāku skanējumu var iegūt uzticot datoram pārveidot failu uz 24/96 izšķirtspēju pirms nosūtīt to uz konvertoru.
Spāres galvenais uzdevums ir sniegt maksimāli labāko, emocionālāko skanējumu no interneta avotiem Spotify, Tidal, YouTube un tml., par transportu izmantojot mobilās ierīces vai datoru.
Kas jauns jaunajās Spārēs:
Jaunas, uzlabotas 32 bitu ESS Sabre DAC mikroshēmas – 9010 Melnajā un augstākas izšķirtspējas 9016 sarkanajā. Abos izmantota minimālā fāzes filtrēšana, tā iegūstot dabiski detalizētu, vairāk autentisku skaņu. Kamēr DragonFly Black izmanto to pašu augstas kvalitātes austiņu pastiprinātāju un analogās skaļuma regulēšanu kā Spāre 1.2 modelī
DragonFly Red ieguvis jaunāko ESS austiņu pastiprinātāju
un „bit-perfect” digitālo skaļuma regulatoru, kas izvietots 9016 čipā- sarežģīts risinājums, bet, rezultātā tiek iegūts dinamisks, kontrastains skanējums, pie maksimālas attiecības signāls/troksnis
Jāpiebilst, ka dažus gadus atpakaļ, Audioquest īpaši uzsvēra 1.2 versijas analogo skaļuma regulēšanu. Jā, šim risinājumam ir priekšrocības pret vienkāršo digitālo regulēšanu, kurā signāls tiek degradēts samazinot bitu skaitu, kas ir par iemeslu neizteiksmīgajam skanējumam pie zemiem skaļuma līmeņiem. Jaunajā čipā tiek izmantots pilnīgi cits apstrādes algoritms, kurš nekādā veidā nesamazina informācijas daudzumu pie jebkura skaļuma līmeņa.
DragonFly Black izejas 1.2 volti-pietiekami lai vadītu jebkuru integrēto pastiprinātāju vai priekš-pastiprinātāju, kā arī vidējas jūtības austiņas. Sarkanās Spāres izejā ir 2.1 V, kas ir pietiekami, pat mazāk jūtīgu austiņu darbināšanai ar pienācīgu skaļumu