Šodien, 18. maijā, Ventspils augstskolā norisinājās pēdējā no deviņām IT uzņēmuma Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) rīkotajām lekcijām par “lietu internetu”. Uzņēmuma tīkla vadības centra vadītājs Arvīds Jēgers studentiem stāstīja par to, kā nākotnē interneta attīstība mainīs mūsu ikdienas dzīvi, līdz ar to atgādinot par IT studiju nozīmi mūsdienās. Līdz ar lekciju Ventspilī, noslēgusies 9 Tele2 SSC vieslekciju sērija, kas norisinājās 7 augstskolās, 5 pilsētās visā Latvijā.

Publicitates_foto._18.05.16

Kopumā šogad norisinājušās 9 Tele2 SSC rīkotās ekspertu vieslekcijas 7 Latvijas augstskolās – Transporta un sakaru institūtā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Ekonomikas un kultūras augstskolā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Ventspils augstskolā, Vidzemes augstskolā un Rīgas Ekonomikas augstskolā. Tādējādi kopumā ar nozares aktualitātēm tikuši iepazīstināti vairāk nekā 800 topošie profesionāļi Rīgā, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.

“Lietu internets” (Internet of Things) arvien straujāk nojauc robežas starp fizisko un digitālo vidi, dažādi sensori un tīklu tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un līdz ar citām informācijas tehnoloģiju tendencēm “lietu internets” pašlaik ir popularitātes augstākajā punktā. Tādēļ IT uzņēmums Tele2 SSC īstenojuši vieslekciju ciklu Latvijas augstskolās, kurās nozares speciālisti dalījās pieredzē no savas darba ikdienas, kā arī iezīmēja būtiskākās “lietu interneta” tendences un ietekmi.

Lekcijas ietvaros studentiem tika sniegti uzskatāmi piemēri gan par nākotnes iespējām un “lietu internetu”, gan ikdienas izaicinājumiem, piemēram, kā rast risinājumu situācijās, kad šķietami izejas nav. Piemēram, kā risināt situāciju, kad ir nepieciešams paplašināt tīkla pārklājumu, bet konkrētā teritorija ir kultūras mantojums un tajā nav atļaujas izvietot antenu. “Jebkurš izaicinājums – gan darbā, gan personīgajā dzīvē, sniedz iespēju kļūt radošam, meklēt aizvien jaunus risinājumus neordinārām situācijām,” par savu pieredzi stāsta Arvīds Jēgers.

Ne mazāk būtiska šo lekciju sastāvdaļa bija iespēja studentus iepazīstināt ar iespējamo nākotnes darba vidi, parādīt, ka darbs var kļūt par sirdslietu un motivēt sasniegt arvien augstākus individuālos sasniegumus.  Ņemot vērā studentu interesi par aktualitātēm IT jomā, ekspertu vieslekcijas par jaunumiem nozarē turpināsies arī nākamjā macību semestrī.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…