Droši vien liela daļa lasītāju kādā filmā vai atrakciju parkā ir redzējuši izmēros iespaidīgas un kustīgas dinozauru figūras, kas izskatās teju kā īstas. Vai esat aizdomājušies tās tiek veidotas?
Viss sākas ar mākslinieka zīmējumu uz papīra. Lai figūras maksimāli atbilstu vieniem no pirmajiem un iespaidīgākajiem zemes iemītniekiem, skices tapšanas gaitā mākslinieki sadarbojas ar paleontologiem, jeb zinātniekiem, kas pēta aizvēsturiskos organismus. Kad skice ir pabeigta, var ķerties pie nākamās projekta kārtas, kurā tiek izveidots mazāks nekā oriģināli paredzēts makets, kas lielākoties tiek veidots no ģipša. Veidojot ģipša maketu iespējams laicīgi pamanīt kādas nepilnības un izlabot tās. Atkarībā no paredzētā gala produkta lieluma, ģipša makets var būt līdz pat 16 reizēm mazāks par oriģinālu.
Ja ģipša maketā tiek pamanītas kādas būtiskas kļūdas, tās tiek labotas un papīra skice tiek zīmēta no jauna. Tālāk seko vēl viens makets, kas izmēru ziņā ir aptuveni viena piektā daļa no oriģināla. Tas ļauj vēl rūpīgāk izpētīt konstrukciju un uzbūvi, lai konstatētu vai ir vēl kādas nepilnības. Ja pēdējais makets tiek atzīts par labu, var ķerties pie pilna izmēra skulptūras veidošanas. Ja skulptūra tiks veidota vairākos vienādos eksemplāros, tad sagatavošanās darbi nav jāveic vēlreiz.
Dinozaura karkass tiek veidots no metāla, taču pirms to metināt un skrūvēt, laicīgi tiek paredzētas kustīgās detaļas, kā arī vietas kur ievietot motorus un citu nepieciešamo tehniku dinozauru kustināšanai. Kad karkass ir pabeigts, tas tiek pārklāts ar pretrūsas pārklājumu, kas palīdzēs nodrošināt skulptūras ilgmūžību.
Kad karkass ir izveidots, tam pievienoti motori un pārējā elektronika, un, pēc darbības pārbaudes, var ķerties pie dinozaura apšūšanas. Tam tiek izmantots mīksts, elastīgs putu materiāls – putupolieterols. Detaļas, kuras nav kustīgas un uz kurām plānots kāpt virsū vai sēdēt, papildus tiek pārklātas ar poliuretānu. Šīs putas pie karkasa tiek pielīmētas. Kad visas detaļas ir pārklātas, talkā tiek ņemti asi naži un citi instrumenti, ar kuriem dinozauram tiek piešķirta forma. Laika ziņā šis ir viens no prasīgākajiem darbiem, jo meistariem jābūt īpaši uzmanīgiem, katra mazākā kļūda var beigties ar jauna materiāla līmēšanu. Kad pabeigts darbs pie galvenajām formām, talkā tiek ņemti lodāmuram līdzīgi instrumenti, ar kuriem materiālā tiek iekausētas tekstūras.
Lai materiālu padarītu noturīgu pret apkārtējo vidi, kā arī vieglāk krāsojumu, tas tiek pārklāts ar silikonu. Kā pēdējais process skulptūras veidošanā ir tās krāsošana, kas tiek veikta ar augstākā labuma krāsām, nodrošinot noturību pret salu, mitrumu, kā arī mehāniskiem bojājumiem robota locītavās. Kad krāsa ir nožuvusi, tiek veikta pēdējā kustīgās skulptūras pārbaude un tas tiek piegādāts pasūtītājam, lai priecētu bērnus kādā izklaides parkā, vai kļūtu par filmas varoni. Jau pavisam drīz izklaides parks ar šādiem dinozauriem būs pieejams arī Latvijā!
2017. gada pavasarī Latvijā, Lielvārdes novadā, Lēdmanes pagastā plānots atklāt jaunu atpūtas un izklaides parku ABpark – Avārijas brigāde. Kā vēsta parka nosaukums, tajā varēs sastapt iecienītās latviešu animācijas filmas “Avārijas brigāde” varoņus īstā “Avārijas brigādes” pilsētiņā. Vairāk kā kilometru garajā dinozauru takā varēs satikt ne vienu vien aizvēsturisko dzīvnieku. Īpašs objekts būs 200 kvadrātmetrus lielais lielais ūdens spēļu laukums (Spray park). Jaunais izklaides parks tiek veidots ģimenēm ar bērniem brīvā laika pavadīšanai un piedāvās plašu atrakciju klāstu. Lai uzzinātu vairāk informācijas, varat apmeklēt interneta vietni – www.abpark.lv kā arī vienmēr būt informētam par jaunumiem saistībā ar parku, sekojot tam sociālajos tīklos – facebook.com/abparklv un draugiem.lv/abpark

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…